Паро- та гідроізоляція даху
В процесі експлуатації покрівлі з металочерепиці на її внутрішній стороні утворюється конденсат. При відсутності гідроізоляційного шару, вологу вбирає в себе утеплювач, що призводить до втрати його властивостей. При великій кількості конденсату вода проникає навіть всередину приміщення. Аналогічна картина спостерігається при скупченні пари, що піднімається зсередини приміщень: вона також осідає на теплоізоляції. Щоб попередити таку неприємність, у покрівельну конструкцію включають шари гідро та пароізоляції.
Гідроізоляція даху
Для захисту під покрівлею горищного, чи мансардного простору та теплоізоляції від вологи, пилу рекомендується під металочерепицю укладати підпокрівельну плівку.
У той же час гідроізоляційний шар не повинен перешкоджати випаровуванню вологи, що надходить із середини будівлі.
Від товщини та виду плівки залежать технічні характеристики гідроізоляційної плівки:
- Щільність, г/м2
- Паропроникність, г/м2/24 год.
- Міцність на розрив, N/5см
- УФ-стабільність
- Діапазон температур використання
- Розмір рулону, м
По краю плівки прокладена маркувальна стрічка, за якою визначають її паро пропускну здатність.
Пароізоляція даху
Пароізоляційний шар укладається для захисту теплоізоляції даху від водяних пар, що надходять зі сторони приміщень.
На будівельному ринку представлені два основних види пароізоляційної плівки:
Фольгована пароізолююча
- Застосування: Використовується між теплоізоляцією та підшивочною дошкою або гіпсокартоном. Багатошарова фольгована плівка відбиває теплову енергію, що додатково створює ізоляційний ефект в мансардних житлових приміщеннях.
Пароізолююча
- Застосування: Використовується між теплоізоляцією та підшивочною дошкою або гіпсокартоном. Паробар'єр призначений для утворення захисного шару з внутрішньої сторони теплоізоляції підпокрівельного простору скатних і плоских покрівель, захищає утеплювач від проникнення в нього вологи.
Особливості кріплення
Під покрівельні плівки, незалежно від призначення, укладаються за єдиним принципом з тією лише різницею, що гідроізоляція влаштовується з зовнішнього боку утеплювача, а пароізоляція – з внутрішньої.
Гідроізоляційна плівка укладається на крокви даху. Кріпити її можна спеціальними скобами, за допомогою степлера – цей спосіб найбільш зручний на практиці. Кріплення посилюється контррейками перерізом 2х5 см. Крім фіксації підпокрівельної плівки контррейки забезпечують гарантований вентиляційний зазор між металочерепицею і гідроізоляцією.
У гідроізоляційної плівки є лицьова сторона. Її можна без зусиль визначити по яскравості забарвлення маркувальної стрічки. Укладається плівка лицьовою стороною назовні. Неправильно орієнтована плівка не забезпечить необхідного захисту конструкції від вологи.
- Не допускається укладання підпокрівельної плівки на суцільну підставу.
- Крок обрешітки не повинен перевищувати 1,2 метра.
- Гідроізоляційна плівка кріпиться з накладанням:
у горизонтально напрямку:
- при ухилі до 21 градуса – 20 см;
- при ухилі 22-30 градусів – 15 см;
- при ухилі понад 31 градуса – 10 см.
у вертикальному напрямку:
- накладання становить 10 сантиметрів незалежно від кута нахилу скату.